• email
 • facebook
 • twitter
Online Hizmetler
 • VERDİĞİMİZ HİZMETLER

  Aile Sağlığı Merkezimizde Verilen Hizmetlerin Listesi Buraya İçin Tıklayınız.
 • ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

  Hekimlerimizin Çalışma Saatleri İçin Buraya Tıklayınız.
 • VATANDAŞ REHBERİ

  Aile Sağlığı Merkezimizde İşlemleri Nasıl yapabileceğinize Dair Bilgilere Buradan Ulaşabilirsiniz.
 • AİLE HEKİMLERİMİZ

  Aile Sağlığı Merkezimizde Görev Yapan Aile Hekimlerimizin Listesi İçin Buraya Tıklayınız.
 • DOKTORUNUZA SORUN

  Aile Hekiminize Soru Sormak İçin Buraya Tıklayınız.

Ana Sayfa > ASM'ye Gelirken [Geri]   
ASM'ye Gelirken


Aile Sağlığı Merkezimize gelirken yanınızda T.C kimlik numarasının yazılı olduğu nüfus cüzdanınızı, ehliyetinizi veya özel sigorta kartınızı mutlaka getiriniz. Bu istenilen belgeler hastanemize geldiğinizde yapılacak olan muayene veya tetkik-tahlil işlemlerinde herhangi bir yanlışlığa sebebiyet verilmemesi için gerekmektedir.

Tedavinizin eksiksiz sağlanabilmesi için evde kullandığınız ilaçlarınızı veya ilaç isimlerini yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Reçeteli ilaçlarınızın yanı sıra kullandığınız vitaminler, aspirin ve bitki tedavilerini de getirmeyi, hekiminiz talep ettiyse, ilgili röntgen, tetkik sonuçları ya da raporlarınızı da mutlaka beraberinizde bulundurmanızda fayda olacaktır.

Bakanlığımız Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 08.07.2001 tarih ve 29851 sayılı ‘Kimlik Tespiti’ konulu yazısına istinaden Sağlık kurumuna başvuran hastanın genel durumunun değerlendirilmesi,tetkiklerin istenmesi,teşhisin konulması ve gerekli görülmesi halinde ilaç reçete edilmesi,tedavi sürecinin aşamaları olup,bu süreçte hastanın hekim tarafından görülmesi zorunludur.Sürekli ilaç kullanımı ve ilaç muafiyet raporu bulunan hastalar için de aynı işlemler geçerlidir.Bu nedenle uygulamada istismara mahal vermemek bakımından,hekim hastayı görmeden işlem yapması uygun değildir.Ancak hastanın yatağa bağımlı olması halinde aile hekimi tarafından görülerek ilaç reçete edilmesi mümkün bulunmaktadır.

Ayrıca; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliğinin;3.1.2 Kimlik Tespiti başlıklı maddesi 3. Bendinde ‘Kişilerin kendi adına bir başkasının sağlık hizmet almasını veya Kurumdan haksız bir menfaat temin etmesini sağlaması yasaktır.Bu fiilleri işleyenlerden Kurumun uğradığı zararın iki katı kanuni faiziyle birlikte müştereken ve müteselsilen tahsil edilir ve ilgililer hakkında 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri doğrultusunda suç duyurusunda bulunulur.’hükmü amirdir.’’